5 راهکار اصلی تشخیص عسل طبیعی

تشخیص عسل

سوالی که خیلی از عزیزان میپرسن این هست که چطور میتونیم عسل طبیعی را تشخیص بدیم و به این محصول اعتماد کنیم، با وجود اینکه خیلی از فروشندگان عسل این ادعا را دارند که عسلشون کاملاً طبیعی و ارگانیک است.  حالا چطور می توانیم عسل طبیعی را تشخیص بدهیم؟ من یک سری اطلاعات که در این چند سال زنبور داری به دست آوردم رو در اختیارتون قرار میدم که بتونید عسلی را که خریداری کردید از اون  مطمئن بشید که اگر عسل خوبی نبود دیگر از این فروشنده خرید نکنید اینجوری اون افرادی که واقعا محصول خوب و با کیفیت ارائه می‌دهند بالا میان و پیشرفت می‌کنند و اونایی که به فکر منافع خودشان هستند و عسل بد می فروشند از این بازار حذف میشن و یا مجبور میشن که روششون رو عوض کنن.

به طورمثال یک نمونه عسل داریم که در بازار موجود هست عسلی هست که کاملا از شهد گیاهان و توسط زنبور تهیه شده و زنبوردار در فرایند تولید از هیچ تغذیه استفاده نکرده است این نوع عسل ۱۰۰% طبیعی و دارویی هست همه خاصیت هایی که برای عسل طبیعی میگیم رو داره واقعا درمانی است برای همه بیماریها.  یک نمونه عسل  دیگر داریم که به اصطلاح طبیعی میگم ولی زنبوردار از تغذیه استفاده کرد و زنبور هم خودش مقداری شهد گیاهان را به داخل کندو آورده و تبدیل به عسل کرده این عسل هم خاصیت هایی  از عسل را دارد آنزیم های معده زنبور آمینو اسید و پرولین آنتی اکسیدان ولی ساکاروز بالایی دارند. نمونه دیگر عسل های تقلبی و مصنوعی هست که زنبور در تولید نقشی نداره و توسط شکر و مواد دیگری درست میشه که خیلی شبیه به عسل است .متاسفانه برخی افراد سودجو به جای عسل طبیعی  اون رو می‌فروشند این نوع عسل نه تنها خاصیتی نداره بلکه مضر هم هست.

 

 

در این جلسه اطلاعاتی در جهت شناخت بهتر عسل در اختیارتون قرار می‌دهیم و این موضوع از این جهت خیلی مهم است که ما به جز مصارف غذایی از خواص درمانی عسل در بهبود خیلی از بیماریها و مصرف کودکانمان استفاده می کنیم.  پس کیفیت عسل خیلی میتونه برامون مهم باشه.

خیلی از روش ها هست که عموم مردم میگن تعدادیشون نادرست  و شاید تعدادیش هم در تشخیص عسل مصنوعی به ما کمک کنه. فاکتورهایی را خدمتتون عرض می کنیم که بتونید تا حدود خیلی زیادی به کیفیت محصول و عسل اطمینان حاصل کنید  فقط قبل از اون این نکته رو خدمتتون عرض کنم اصلی ترین و دقیق ترین روش برای تشخیص عسل طبیعی آنالیز آزمایشگاهی است که خیلی از ما میدونیم اما شاید یه موقع دسترسی به آزمایشگاه برامون سخت باشه یا اینکه مقدار کمی عسل خریداری کردیم و می خواهیم که تشخیص نسبی از عسل داشته باشیم ولی من توصیه می کنم اگر به مقدار چند کیلو بیشتر عسل خریداری کردید حتما مقداریش رو برای آزمایشگاه مواد غذایی بفرستید و آنالیز آزمایشگاهی رو انجام بدید.

1- رنگ عسل در تشخیص آن 

ببینید در تشخیص عسل یا هر محصول دیگری ما نیاز به یک ذهنیت و اطلاعات قبلی در مورد آن محصول داریم اولین فاکتوری که می‌توانیم به آن توجه داشته باشیم رنگ عسل هست که با توجه به نوع گیاه و منطقه‌ی نگهداری زنبورستان می تونه متغیر باشه ما از زرد روشن داریم، کهربایی تا تیره.  مثل عسل آویشن که قرمز میزنه یا کنار که تیره و عسل گون که زرد روشن است فقط چیزی که در رنگ مهم این هست که یک دست باشه و مخلوطی از دو رنگ نباشه.

2- عطر و بو در تشخیص عسل

فاکتور بعدی که باید به آن توجه داشته باشیم بوی عسل هست که خیلی فاکتور مهمی هست در تشخیص عسل.  عسل طبیعی دارای بوی خاصی هست مثلاً من اگه عسل کنار و از این فاصله ۵ سانتی بو کنم و حتی اگر چشم ها رو هم ببندم سریع می تونم تشخیص بدم که این عسل کنار است؛  مثل روغن حیوانی و گوسفندی که همین که درب بطری رو باز میکنیم اون عطر خوشایندش میپیچه و مشخص میشه که این کلا با بقیه روغن ها فرق داره. یا بیرون اگه از فروشگاه عسل تهیه کرده باشید می بینید که یا بو نداره یا بوی شیرینی جات  مصنوعی میده.  پس عسل طبیعی دارای بوی خوشایندی هست و این بو پایداره و پس از یک مدت (یک هفته یک سال ) این بود ازبین نمیره. بعضی عسلها هم هست که از بوی کمی دارند که تعدادشون محدود و مشخص هست .

3- طعم و مزه در تشخیص عسل

فاکتوری بعدی که باید در نظر داشته باشیم طعم عسل هست.  عسل طبیعی دارای طعم شیرین و ویژه ای است که با توجه به نوع گیاه طعم بخصوص خودش را دارد و وقتی در دهان قرار میدیم فقط شیرین نیست و این شیرینی طبیعیه. چیزی که در طعم مهمه اینه که ترش مزه یا تلخ مزه نباشه که نشان دهنده اینه که گیاهان منطقه سمی بوده ایت. البته این فاکتور مستلزم این است که ما یکی دو بار ازعسل  طبیعی استفاده کرده باشیم و یک معیار مقایسه ای برای سنجش توی ذهنمون باشد.

4- رس بستن عسل در تشخیص آن

موضوع دیگری که باید مد نظرمون باشه  رس بستن عسل هست ، ببینید دوستان عسل طبیعی ممکنه رس ببنده؛ به دلیل خاصیت دیاستازی و نسبت فروکتوز به گلوکز و نوسانات هوا و اینکه در دمای پایین قرار میگیره به صورت کریستال و رس بسته میشه و این نشان دهنده بد بودن عسل نیست. البته عسل غیر طبیعی هم ممکن است رس ببنده ولی رس عسل طبیعی خیلی ریز و نرمه و موقعی که در دهان قرار میدیم خیلی سریع آب میشه و با رس عسل غیر طبیعی که خیلی سفت و درشته متفاوت است که انشالله در جلسه جداگانه به اون می پردازیم.

5- اعتبار فروشنده عسل

فاکتور بعدی صداقت و درستکاری فروشنده عسل هست، در واقع بیشتر از محصول باید به فروشنده اعتماد کنیم حداقل بدونیم که سابقه و تخصصی توی این زمینه داره یا نه. انشالله در کلیپ های بعدی با جزئیات به اون می پردازیم.

و اما کلام آخر مجموعه این فاکتورها می تونه به ما در تشخیص عسل کمک کنه و صرفاً با اکتفا به یک فاکتور مثلاً  طعم عسل یا بوی عسل ما نمی تونیم تشخیص درستی از عسل داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی