ژل رویال معجزه ای بی همتا از طبیعت

خواص ژل رویال

 

ژل رویال یک محصول زنبور عسل شناخته شده است. این ماده از قرنها پیش به ویژه در آسیا از مزایای سلامتی آن استفاده می شود.. امروزه ژله رویال محصولی است که در صنایع غذایی ، آرایشی و بهداشتی و مواد ضد آلی مورد استفاده قرار می گیرد. بیایید نگاهی به کاربردهای سنتی ، ترکیب ، خواص و فواید ژله رویال بیندازیم.

ژل رویال ماده ای سفید خامه ای و دارای مواد مغذی بالایی است که زنبورهای جوان برای تغذیه لاروهای زنبور ملکه تهیه می کنند.

ژل رویال بسیار مغذی است و خاصیت ضد باکتری ، آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد. این خواص ممکن است مسئول بسیاری از ادعاهای بهداشتی درباره ژل رویال باشد. افراد معمولاً آن را به صورت خوراکی مصرف می كنند یا آن را مستقیماً بر روی پوست بمالند.

ژل رویال یک ماده مروارید زرد روشن است که به عنوان تنها ماده غذایی زنبورهای ملکه شناخته شده است. آیا می دانید ژل رویال نیز در دوران باستان از سوی حاکمان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است؟ این محصول زنبور عسل برای افزایش امید به زندگی و قدرت جنسی در زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفت.

فواید اصلی ژله رویال که برای شما جالب است

به لطف مطالعات بیشماری که روی ژل رویال انجام شده است ، این ماده امروزه با فواید زیادی همراه است. به عنوان مثال ، ژل رویال در خستگی شدید و دوره های استرس شدید موثر است. همچنین معمولاً برای تحریک دفاعی بدن و جلوگیری از عفونت ها بخصوص با شروع زمستان استفاده می شود. علاوه بر این ، چندین مطالعه قدرت آنتی اکسیدانی و پتانسیل ضد پیری ژل رویال را برجسته کردند. فواید ژل رویال اکنون در صنایع غذایی ، آرایشی و بهداشتی و مواد مغذی مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای و خواص فیزیکی ژل رویال

ژل رویال حاوی درصد بالایی از پروتئین ها و کربوهیدرات ها وانواع چربی ها است.
محتوای غذایی ژل رویال به خودی خود یک مزیت بالقوه است زیرا این ماده طیف وسیعی از مواد مغذی ضروری را برای سلامتی لازم فراهم می کند. ژل رویال شامل موارد زیر است:

آب (50 تا 60 درصد)
پروتئین ها (18 درصد)
کربوهیدرات (15 درصد)
لیپیدها (3 تا 6 درصد)
نمک معدنی (1.5 درصد)
از جمله چندین نوع ویتامین B. همچنین حاوی برخی از پلی فنول ها است ، نوعی ماده شیمیzaایی گیاهی است که سرشار از آنتی اکسیدان است.

10 مزایای بالقوه وفوق العاده از خواص درمانی و سلامتی ژل رویال

1-فواید ژل رویال بر نازایی

ژله رویال سرشار از ویتامین B12 و هورمونهای آمیزشی است. مصرف آن در انسان موجب تحریکات جنسی تقویت تخمدان و تقویت اسپرم و درمان نازایی می شود. 20 میلی گرم ژله رویال و یک لیوان شیر گاو، صبح و شبها قبل از خواب به مدت یک ماه برای درمان ناباروری مفید است.

2. اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی بی نظیری در بدن را فراهم می کند

التهاب به عنوان یکی از علل ریشه ای بسیاری از سرطانها کشف شده است. ژل رویال از طریق سرکوب سیتوکین های التهابی، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد، همچنین موجب کنترل التهاب در طول درمان سرطان میشود.
التهاب یک پاسخ فیزیولوژیک به محرک‌های گوناگون مانند عفونت و زخم‌های بافتی است که به سرعت ایجاد شده و پایان می‌یابد. برانگیزاننده‌های التهاب می‌توانند میکروبیولوژیکی (باکتری، ویروس، قارچ) باشند یا شیمیایی (مواد حساسیت‌زا و غیره) یا جسمانی (گرما، پرتوهای یون‌ساز، پرتوهای فرابنفش و غیره). التهاب‌ها هم‌چنین ممکن است در پی واکنش‌های خودایمن بدن مانند رماتیسم پدید بیایند.

3- ژل رویال داروی ویژه برای بیماران قلبی و کاهش فشار خون

ژل رویال می تواند به طور قابل توجهی فشار خون را پایین بیاورد
ژل رویال با کاهش فشار خون ممکن است از قلب و سیستم گردش خون شما محافظت کند.

4- دیابت و ژل رویال

ژل رویال درمان دیابت

درمان دیابت با ژل رویال

ژل رویال به دلیل دارا بودن اثراتی مشابه هورمون انسولین، برای بیماران دیابتی بسیار مفید می باشد.
این ماده مغذی باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود و برای افراد دیابتی عالی است

ژل رویال به طور سنتی برای اثرات انسولین مورد استفاده قرار گرفته است.
انسولین بعد از غذا قند خون را کاهش می دهد و اغلب مورد نیاز افراد دیابتی است.

در یک کارآزمایی بالینی بر روی 22 داوطلب سالم ، ژل رویال در تست تحمل گلوکز – که شامل نوشیدن یک محلول با 75 گرم قند است ، سطح گلوکز را کاهش داد.

در 3 مطالعه روی 146 نفر مبتلا به دیابت نوع 2 ، یک گرم ژل رویال قبل از غذا سطح قند خون را کاهش داده ، انسولین خون را افزایش داده و مقاومت به انسولین را بهبود بخشیده است

مکمل ژله رویال همچنین می تواند به افراد مبتلا به دیابت کمک کند تا وزن خود را مدیریت کنند. در مطالعه های زیادی که صورت گرفته ، مکمل 1 گرم در روز ژل رویال به 25 زن مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کرده است که در طی دو ماه وزن خود را بیش از 10 کیلو کاهش دهند. مکمل های ژله رویال همچنین باعث کاهش کالری و کربوهیدرات روزانه برای افراد می باشند.

5- خواص بی همتا ژل رویال در بهبود زخم ها و ترمیم پوست

یک مطالعه نشان داد که ظرفیت ترمیم بافت بطور قابل توجهی در سلولهای انسانی تحت درمان با ژل رویال افزایش یافته است.
ژل رویال ممکن است حرکت فیبروبلاست ها را به سمت یک زخم به میزان قابل توجهی افزایش دهد. فیبروبلاستها نوعی سلول هستند که روند بهبود زخم را هماهنگ می کنند.

در مقابل ، یک مطالعه جدید انسانی درمورد بهبود زخم بین یک گروه کنترل و شرکت کنندگان در درمان زخم پای دیابتی به صورت موضعی با ژل رویال توجه نکرده است

در نهایت ، تحقیقات بیشتری در مورد تأثیر ژل رویال در بهبود زخم و ترمیم بافت مورد نیاز است.
ژل رویال چه به صورت خوراکی و چه موضعی ممکن است از بهبود زخم و سایر شرایط التهابی پوست حمایت کند.
شناخته شده است که دارای اثر ضد باکتریایی است که می تواند زخم ها را از عفونت پاک و عاری نگه دارد

6- تاثیرگذاری فراوان ژل رویال بر کارکرد کبد

کبد یکی از مهمترین ارگانهای بدن است که به عنوان فیلتر در بدن عمل می کند. در واقع هر آنچه به بدن وارد میشود را فیلتر میکند از جمله بافت تومور مرده که ناشی از درمان سرطان میباشد نیز وارد کبد میشود. این بافت تومور منجر به سمی شدن کبد میشود و می تواند منجر به سرطان کبد گردد. ترکیبات محافظت کننده کبد موجود در ژل رویال به حذف این سموم از کبد کمک میکند.
ژل رویال حاوی لسیتین است. این ماده باعث کاهش کلسترول و بهبود عملکرد کبد می‌شود، در نتیجه به هضم بهتر غذا توسط بدن کمک می‌کند.

7-کنترل قند خون:

میزان مصرف قند سلول های سرطانی سریعتر از سلولهای سالم بدن است. یکی از اولین چیزهایی که بعد از تشخیص سرطان به مبتلایان پیشنهاد میشود حذف قند از رژیم غذایی به منظور مرگ سلول های سرطانی در اثر گرسنگی، میباشد. ژل رویال با فعالیت شبه انسولینی خود باعث کنترل سطح قند سرم خون میشود.

8- خواص بی نظیر ژل رویال بر پیری

 

خواص ضد پیری ژل رویال

ژله رویال اثر ضد پيري به خصوص در مورد زوال عقل سالخوردگان دارد. ژله رویال در به تأخير انداختن روند پيري، سالخوردگي، زوال عقل سالخورده ، افزايش ظرفيت حافظه و … واقعا بي نظير است.
و همچنین از پیری پوست‌ جلوگیری کرده و بر طراوت و شادابی آن‌ افزوده‌ می شود‌.

9- تقویت سیستم ایمنی بدن با ژل رویال

بدن هر موجود زنده دارای یک سیستم ایمنی می باشد که وظیفه اصلی آن محافظت از بدن در برابر ویروس ها و به نوعی مولکول های ناشناخته است ، این سیستم را می توان یکی از پیچیده ترین سیستم های دفاعی نام برد به خصوص این سیستم در بدن انسان به صورت خیلی پیچیده عمل می کند . داشتن یک سیستم ایمنی تنظیم شده بسیار مهم است.
شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید یکی از مهمترین ویژگی ها و خواص ژل رویال برای بدن انسان ، تقویت قوای ایمنی بدن است. تقویت سیستم ایمنی بدن از آنجا شکل می گیرد که در ژل رویال مواد مختلفی از جمله پروتئین و ویتامین وجود دارد و ترکیب این مواد با درصد بالایی از مواد ناشناخته ، باعث شده تا خاصیت تقویت سیستم ایمنی بدن در ژل رویال ایجاد شود. خاصیت های این مواد ناشناخته باعث می شود تا گلبول های سفید با قدرت بیشتر و همچنین با دقت کامل! نسبت به وظایف خود هوشیار باشند. تقویت سیستم ایمنی باعث جلوگیری از بروز انواع بیماری می شود و خود شاه کلیدی برای پیشگیری از بروز بیماری های لاعلاج است.
گلبول‌های سفید در مغز استخوان ساخته شده و در خون و بافت‌های لنفاوی بدن ذخیره می‌شوند. از آن جا که برخی از گلبول‌های سفید 1 تا 3 روز عمر کوتاه دارند، مغز استخوان به طور مداوم در حال تولید گلبول‌های سفید است
هر آنچه که شما برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود انجام میدهید در واقع شانس شما را برای یک زندگی سالم تر و طولانی تر بهبود می بخشد. ژل رویال در واقع یک تعدیل کننده و تقویت کننده طبیعی سیستم ایمنی بدن می باشد. .

10- ژل رویال مشهور ترین داروی پارکینسون

ژله رویال به علت غنی بودن از نظر استیل کولین و فسفولیپید ها در درمان پارکینسون ، ام اس ، آلزایمر و بیماری های مغز و اعصاب بسیار مؤثر می باشد. مصرف ژله رویال براي بيماري پارکينسون باعث افزايش جريان خون رساني به مغز مي گردد و اثرات مطلوب آن بر بافت مغز مي تواند وضعيت بيمار و مظهر اصلي اين بيماري را تحت تاثير گذارد. به اين دليل است که با نتايج حاصل از علائم بيماري پس از مننژيت ابتلا به پارکينسون مشهود است.

برخی از خواص درمانی ژل رویال :

• تقویت قوای جنسی .
• تقویت رشد جسمی و ذهنی کودک در دوران جنینی .
• امکان بار وری در زوج های نا بارور .
• درمان بیماری صرع .
• تنظیم قند خون و درمان بیماری دیابت .
• تنظیم چربی خون، پیشگیری و درمان سکته .
• بهبود بیماری های عصبی مانند آلزایمر پاركينسون .
• بهبود میگرن .
• درمان افسردگی و بیماری های روحی و روانی مانند استرس .
• پیشگیری از پیشرفت، و بهبود انواع سرطان ها .
• جلوگیری از آسیب کبد در شیمی درمانی و درمان كبدچرب .
• استخوان سازی .
• بهبود بیماری های آرتروز و روماتیسم .
• زیبایی و شادابی پوست و ضدچین و چروک .
• ترمیم و بازسازی جای زخم و سوختگی .
• پیشگیری و بهبود بیماری ام اس .
• انرژی زایی برای ورزشکاران و افراد پر کار .
• کاهش مشکلات یایسگی .
• جبران کاهش ترشح تستسترون .
• تنظیم فعالیت غده تیروئید .
• افزایش طول عمر .
• تامین انرژی و مواد لازم در ایام بارداری.

نحوه مصرف ژل ریال

طریقه ی مصرف ژل رویال

ژل رویال  میتواند به اشکال مختلفی تولید و مصرف شود. می توان ژل رویال را به صورت خوراکی مصرف کرد. (به شکل زیر زبانی و صبگاه قبل از صبحانه)
یا آن را مستقیماً روی پوست بمالید.
1-ژله رویال خالص را می توان مخلوط با عسل (15گرم ژله رویال در100 گرم عسل به تناسب سن افراد)
2- می توان مخلوط با عسل و گرده گل
3- وهمین طور می توان مخلوط با شیر و یا در دیگر مایعات
4- مخلوط با سایر مکمل های غذایی.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی